Кальченко

Sleeve-резекція шлунку. Відповіді на запитання

Кальченко

Кальченко Анна Дмитрівна

Науковий співробітник, магістрант кафедри хірургії №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

  1. У чому суть такої операції?
   Sleeve – в перекладі з англійської мови – рукав/муфта/панчоха.
   Тому на наших широтах операція отримала назву “рукавна гастректомія” і ось чому:
   Суть операції полягає у видаленні частини шлунка, таким чином шлунок набуває форми “рукава”
  2. До яких ефектів призводить така операція?
   По-перше: зменшується розмір шлунка, що тягне за собою його маленьку місткість, а значить і кількість їжі, яку людина може спожити, значно зменшується. У підсумку: пацієнт їсть значно менше і втрачає вагу.
   По-друге: під час операції видаляється саме та зона, яка продукує “гормон голоду” – грелін, що відповідно призводить до значного зниження почуття голоду. У підсумку: пацієнт їсть значно менше і втрачає вагу без постійного відчуття голоду.
   По-третє: дослідження показують позитивний ефект даного оперативного втручання на рівень глюкози в крові, а також на рівень тиреоїдних гормонов.В підсумку: пацієнт їсть значно менше і втрачає вагу без постійного відчуття голоду, позбавляючись при цьому від супутніх захворювань.
  3. Скільки кілограм можна втратити за допомогою такої операції?
   Середнє число (за даними різних досліджень) втрати зайвої ваги 59% – 65% (в англійській мові зниження ваги позначається абревіатурою EBWL% – excess body weight loss% – це показує, скільки% від свого надмірної ваги втрачають пацієнти). Тобто EBWL 65% – це не 65% від маси тіла в загальному, а 59% від зайвої ваги.
  4. Які ускладнення можуть виникнути після такої операції?
   Як і будь-яке оперативне втручання, природньо, рукавну резекцію шлунка можуть супроводжувати ускладнення. Ускладнення можуть бути різними:

   • Загальні (ті, що не залежать від типу операції) наприклад тромботичні ускладнення, інфекція і т.д.
   • Місцеві (ранні та віддалені) – до відносно ранніх ускладнень можна віднести неспроможність лінії швів шлунка (на щастя, розроблена методика їх лікування без повторної операції), віддалені ускладнення практично не зустрічаються. Післяопераційна смертність за даними світової статистики : 0,3-0,5% (для порівняння – смертність від апендектомії – 0,2-0,3%).

В нашій клініці таких випадків не зарєєстровано. І загальні і місцеві ускладнення суто індивідуальні.

 1. Як довго триває відновлювальний період?
  Порівняно не довго. При лапароскопічному підході час перебування в стаціонарі : 3-4 дні, при відкритому – в залежності від стану серединної рани. Після виписки з лікарні пацієнти проходять нетривалий період “адаптації до нового себе”, що включає адаптацію до нового режиму харчування і поведінки.

Поділитися цією публікацію

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на pinterest
Поділитися на print
Поділитися на email